\
Nowoczesne leczenie pacjentów

Do niedawna nie istniał w Polsce żaden portal, który oferowałby pomoc lekarską online. Pytania internautów na temat takiej inicjatywy były zbywane popularnym stwierdzeniem: "Lekarz nie jest w stanie Ci pomóc na odległość". Na szczęście w dobie szybkiego rozwoju elektroniki mamy możliwość korzystania z kamerek internetowych, mikrofonów i programów typu Skype, które w minimalnym stopniu dadzą lekarzowi wgląd do Waszego "organizmu". Porady lekarskie i diagnozy online stały się faktem. Czy warto szukać pomocy w Internecie?

 

Czy da się ustalić diagnozę online?

 

Oczywiście, że się da! Ogólnopolskie Centrum Medyczne jest tego najlepszym przykładem. Firma posiada swoich lekarzy specjalistów, którzy online pomagają pacjentom i diagnozują dolegliwości. Wystarczy to sobie wyobrazić i mieć na uwadze fakt, że lekarz jest osobą wybitnie doświadczoną, dla której zdiagnozowanie popularnej dolegliwości jest proste. Poprzez zwykłe oględziny online przy pomocy kamery internetowej, lekarz może zdiagnozować większość chorób. Ze statystyk wynika, że blisko 80% rozmów telefonicznych pomiędzy pacjentem a lekarzem specjalistą kończy się prawidłową diagnozą, choć lekarz nawet nie widział na oczy pacjenta. Mamy tu do czynienia z elementem podświadomości i ogromnego doświadczenia.

 

Nie, to nie jest biznes

 

Pamiętajmy, że Internet jest takim miejscem, które nie zapomina absolutnie niczego. Z sieci nic nie znika: żadna opinia, żaden komentarz, a nawet zdjęcie. Jeśli specjalista okaże się internetowym oszustem, bardzo szybko zakończy swą karierę. Z tego powodu lekarze pomagający online bardzo uważają na swoje diagnozy i są w stu procentach rzetelni, bo znają rynek e-commerce. Oczywiście z drugiej strony jest to biznesem, bo najlepsi lekarze online będą rozchwytywani, a co za tym idzie - będą zarabiać lepiej. To jednak wielki plus, ponieważ jeśli umiejętności nie tworzą kontrastu do ceny, a spójną całość - taka osoba nigdy nie będzie narzekać na brak pacjentów.

 

E- leczenie stało się faktem

 

Już nie tylko diagnozy online są możliwe, ale prowadzenie pacjentów podczas leczenia. To ogromny plus dla osób, które z wielu powodów nie mogą się udać do szpitala lub lekarza prywatnego. E-lekarze mogą się stać ludźmi pierwszego kontaktu, a jako, że dostęp do sieci ma ponad 30 milionów Polaków - powinno to wpłynąć in plus na Polską służbę zdrowia.

 

Internet jest takim trochę drugim światem, lecz w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Od niedawna możemy się już nawet leczyć online. Co o tym sądzicie? Czy szukaliście już kontaktu do e-lekarzy? A jeśli tak, to z jakim efektem? Piszcie pod tematem!