\
Od niedawna jestem posiadaczem drukarki, cudowne to urządzenie przelewa na papier wszystkie interesujące rzeczy, które znajdę w internecie, a także wszystkie moje zapiski, dokumenty, listy itp. Oczywiście drukarka nie robi niczego tak sama z siebie, żeby drukować potrzebuje kilku rzeczy, od chociażby prądu. Lecz, nawet jeśli podłączymy do drukarki prąd, wcale nie jest powiedziane, że od razu coś wydrukujemy, ponieważ potrzebne są jeszcze tusze do drukarek. Wiadomo, że tusze do drukarek dobieramy odpowiednio do urządzenia, jakie posiadamy. Ja, przykładowo, używam tuszu LC 223C, ale mój znajomy, nie może już stosować tuszy do drukarek o takim samym symbolu. On stosuje tusze do drukarek KF869 i jest ze swojego tuszu bardzo zadowolony.
Na ogół tusze do drukarek dzielimy na czarne i kolorowe, tak przynajmniej jest w przypadku mojej drukarki i urządzeń wszystkich moich znajomych, ale oczywiście są także inne, bardziej specjalistyczne podziały. Pod tym względem, porównuję tusze do drukarek do telewizorów, również są kolorowe, lub czarno-białe.
Drukarki komputerowe, to w większości drukarki atramentowe, które drukują dzięki temu, że w ich wnętrzu umieszcza się pojemnik z atramentem, czyli właśnie z tuszem. Historia druku sięga swoimi korzeniami XV wieku, kiedy to w 1448 roku Gutenberg otworzył w Moguncji pierwszą drukarnię. Natomiast, jeśli chodzi o drukarki, używane dzisiaj, prototyp powstał w 1988 roku, jakkolwiek sam pomysł był o kilkanaście lat wcześniejszy. Tak właśnie narodziła się linia drukarek DeskJet. Metody drukowania są rożne, tak, jak różne są rodzaje tuszów. Mamy także określone typy drukarek, właśnie ze względu na używany do nich tusz. W składzie tuszu do drukarki występuje dużo chemicznych składników, część z nich jest szkodliwa dla środowiska, dlatego zużytych tonerów nie powinno się wyrzucać do kosza na śmieci, najlepiej oddać je do sklepu w momencie kupowania nowego tuszu. W miastach znajdziemy też miejsca, gdzie możemy oddać puste tonery, nie martwiąc się o to, że niszczymy środowisko naturalne.